Oznamy na 8. nedeľu cez rok

Prvopiatkový týždeň

Tento týždeň je prvopiatkový. Spovedanie bude trochu pozmenené, keďže je aj Popolcová streda, a preto chcem spoveď sústrediť najmä na tento deň. V pondelok: Hloža: od 15:00. Beluši: utorok a stredu od 16:00. Štvrtok od 17:00 a piatok od 16:00. Prosím, aby ste si dobre všimli termíny spovedania.

Prednáška o Božom kráľovstve

V utorok po sv. omši opäť pozývame na ďalšiu z cyklu prednášok Karola Valla o Božom kráľovstve. Vypočuť si ju budete môcť už tradične v Pastoračnom centre.

Začína sa pôst. A krížové cesty

V stredu začína obdobie pôstu. Je to deň prísneho pôstu od mäsa i od jedla. Pôst od mäsa viaže všetkých veriacich od 7. r. života a od jedla od 18. r. života. Samozrejme je možné sa raz dosýta najesť. V tento deň budú tí, ktorí prídu na sv. omšu, poznačení popolom na znak pokánia.

V Beluši, v piatky (17:15) a nedele (15:00) budú počas celého pôstu bývať krížové cesty. V Hloži budú v piatok o 16:15 a v nedeľu o 14:00.

Výstava pravekých zvierat

Vo štvrtok 2.3.2017 sa ide do Bratislavy na výstavu pravekých zvierat. Odchod je ráno o 8:30 od kostola. Predpokladaný návrat okolo 17:00. Tohto výletu sa môžu zúčastniť aj rodičia s deťmi. Cena pre dospelých je 16 € a pre deti 13 € / cestovné + vstupenka/. Prihlasovať sa môžete od pondelka v CCVČ.

Večeradlo

V sobotu o 16:45 bude v kostole modlitbové stretnutie – Večeradlo – z príležitosti 100. výročia zjavenia Panny Márie vo Fatime. Pozývame všetkých k modlitbe za potreby osobné, farské i Cirkvi.

Zbierka na charitu

Budúcu nedeľu bude zbierka na charitu! Vďaka každému dobrodincovi už vopred!

Pôstna krabička pre Afriku

Slovenská katolícka charita (SKCH) pripravila na aktuálne pôstne obdobie už šiesty ročník kampane Pôstna krabička pre Afriku. Už malým príspevkom do papierovej pôstnej krabičky tak môžete veľmi pomôcť deťom a rodinám v krajinách subsaharskej Afriky. V minulom roku sme spoločne vyzbierali sumu viac ako 190 tisíc Eur, vďaka ktorým sme v Centre Nepoškvrneného srdca Panny Márie v Ugande vybudovali novú budovu škôlky a nové odborné učebne. V susednej Rwande sme v spolupráci s rehoľou pallotínov otvorili Centrum sv. Vincenta Pallotti pre deti. Pre vás, ktorí sa do kampane aktívne zapojíte, je pripravený aj špeciálny darček v podobe DVD – Pod krídlami, ktoré je súčasťou každej obálky s pôstnou krabičkou. Pôstne krabičky sú k dispozícii v kostole. Viac informácií nájdete na plagáte a postnakrabicka.sk. Komu by sa krabička neušla, môže si financie odkladať a na konci pôstu sa odošlú charite!

Upratovanie kostola

K upratovaniu na sobotu o 9:00: prosím ochotných ľudí z ulíc: Adámyho, Rybníky a Krížna. Boh nech odmení tých, ktorí upratovali v sobotu.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *