Oznamy na Kvetnú nedeľu

Veľkonočné trojdnie

Vo štvrtok sa začína tzv. Veľkonočné trojdnie, v ktorom si spomíname na najdôležitejšie udalosti našej spásy. Dopoludnia budeme my, kňazi diecézy, sláviť s naším biskupom Tomášom svätú omšu „svätenia olejov“, ktorá sa začína o 10:00 v katedrále v Žiline.

Večerná svätá omša bude spomienkou na ustanovenia sviatosti Oltárnej a sviatosti kňazstva. V Beluši aj Hloži sa začnú o 18:00.

Na Veľký piatok bude krížová cesta ráno o 9:00 iba tu vo farskom kostole. Začiatok bude v kostole a potom sa pôjde ulicami Beluše naspäť do kostola. Popoludní o 15:00 budú obrady Veľkého piatku. Po nich bude vyložená Najsvätejšia sviatosť k celonočnej adorácii (v Beluši) a do 19:30 v Hloži. Tiež pripomínam, že tento deň je prísny pôst od mäsa i od jedla (jedenkrát sa môžeme dosýta najesť).

Na Bielu sobotu ráno o 9:00 bude v Hloži opäť vyložená Sviatosť k celodennej adorácii. V oboch prípadoch bude vystavená do večernej omše, ktoré sa začínajú rovnako o 19:30.

Akolyti na Veľkonočnú nedeľu roznesú chorým sväté prijímanie.

Na Veľkonočnú nedeľu bude výročitá farská ofera. Všetkým darcom nech to Boh štedro odmení.

Veľkonočné upratovanie

V stredu ráno o 9:00 bude veľké upratovanie kostola a jeho okolia pred blížiacimi sa sviatkami Veľkej noci. Prosím a zároveň ďakujem za pomoc!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *